3 Phase Rotary Changeover Switch 690V 63A Universal Cam Conversion Switch 3 Position 12Terminal Main Switch Box JYW29-63/3 D303
★★★★★ 4.8 47 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.jobs.innov.ma
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 【Model】: JYW29-63/3
  • 【Number of poles】: 3;Ui : 690V;Ith : 63A
  • 【Location】: 3 locations (1-0-2),12Terminal
  • 【Overall dimensions】: 110 x 109 x 195mm/4.25 "x 4.2" x 7.7 "(length * width * height)
  • 【Product packaging】: 1 x conversion switch with waterproof outer box
Color Grey
Model JYW29-63/3 D303
Terminal Screw
Brand Name XINTAIHELE
Unit Count 1.0 Count
Part Number JYW29-63/3 D303
Switch Type Rotary
Circuit Type 3-way
Contact Type Normally Open
Control Type 3-position switching
Manufacturer XINTAIHELE
Actuator Type Rotary
Material Type Copper
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Screw
Control Method Touch
Current Rating 63 Amps
Operation Mode ON-OFF-ON
Contact Material Silver
Operating Voltage 690 Volts
Number of Positions 3
Connectivity Protocol X-10
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
47 ratings | 19 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (41)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (5)